עד שהעולם המודרני התרגל לעובדה שכל תינוק כמעט נולד כשטלפון נייד
סלולארי צמוד לו לאוזן, אנחנו כבר עם מכשיר חדש שיוצא איתך בבוקר מהבית וממלא את מקומם של הצרכים שלך במשך כל היום – האייפון, המכשיר המסתמן כהמצאת המאה אם לא המילניום. מדובר כידוע בטלפון נייד עם חיבור לאינטרנט. אלא שזה לא היה מספיק כדי להפוך ללהיט העכשווי, הוא היה צריך את הנגיעה המיוחדת, תרתי משמע.
האייפון משלב טלפון עם מחשב כף יד בעל מסך נגיעה. זה העניין - אל האמצעי המשוכלל הצטרפה טכנולוגיה חדשנית שמציעה אפשרות הפעלה על ידי מישוש. המסך שעד כה רק סיפק לנו מידע על המספרים המחוייגים או האנשים שמחפשים אותנו הפך בעצמו ללוח תיפעול של ממש. הוא מאפשר גישה לכל האפליקציות בעזרת טיפוף קל על הצג וכן על ידי מקלדת מחשב שהחליפה את מקשי המספרים הרגילים.
האופציות העומדות לרשות בעל האייפון הן בלתי מוגבלות כמעט. רק בחנויות של החברה המייצרת, אפל, יש יותר מחמישים אלף אפליקציות שימושיות. בנוסף אפשר להצטייד או לרכוש עוד רבות אחרות. טווח הסוגים של האפליקציות הוא מדהים, וכולל כמובן את כל ההתחברויות למשרדים ממשלתיים ולבנקים, מכשירי ניווט משוכללים, טלפונים דרך האינטרנט ולא דרך חברת הסלולאר, חברות תקשורת ומשחקים.
מדובר במכשיר שיכול בעצם להפוך למשרד הנייד שלך. מרגע שהורדת לעצמך את כל האפליקציות הרלוונטיות, אתה מחובר לעבודה שלך מסביב לשעון עשרים וארבע שעות ביממה. רק דאג שיהיה לך תקשורת לדואר האלקטרוני שלך, תוכנות לכתיבה ולקריאת מסמכים, סורק, אפשרות למספר רב של תיקיות, פקס ואפילו אפליקציה המאפשרת מעקב אחרי פרויקטים ועובדים אחרים.
ואם כבר משרד, האייפון יכול להועיל גם בשעות של הפסקות קלות מהעבודה השוטפת. כך למשל, אם לא הספקנו לשיעור היוגה או לחוג אייקידו שנרשמנו לאחרונה, נוכל להיעזר באייפון כחבר השקט שנמצא לידינו ועם הורדה של התוכנה המתאימה, נוכל לצפות בכמה תרגילי אייקידו בסיסיים ולתרגל אותם אפילו במשרד בין פגישה אחת לשנייה.
ולמרות שנראה כאילו יש בהמצאה הזאת רק יתרונות, הרי שעם הזמן אפשר לחוש בחסרון הגדול מכולם – שיעבוד גדול לכל מה שלפעמים צריך ממנו קצת חופש: מעבודה, מטלוויזיה, ממשחקים. ההצטיידות במכשיר האייפון מרתק אותנו אליו למשך כל שעות היום והלילה, ולא מאפשר להיתנתק מהבוס שלנו, מהעובדים ומהמטלות.
אבל כפי שזה נראה כרגע, צריך לקרות משהו באמת בלתי צפוי שישנה את המצב. בשלב זה יותר ויותר אנשים, צעירים כמבוגרים, דווקא משתחררים מהחשש ורוכשים לעצמם את המשרת האולטימטיבי. אז נכון שאם תזדקקי לטיפול של קוסמטיקאית כדי למתוח קמטים, את זה בינתיים לא יוכל להעניק לך האייפון שלך, אבל בקצב הזה – מפתח אפליקציה ללא ספק כבר עובד על פתרון הוגן- אז כנראה שבאחד המודלים הבאים נוכל להוריד אפליקציה שתעניק לנו עיסוי פנים מרענן.
היכנסו לפרטים באתר iqdesk.co.il